انتخاب بهترین عینک برای فرم صورت شما یک نظر ذهنی است. شما عینکی می خواهید که شما را زیباتر نشان دهد و استایل شخصیتان را به نمایش بگذارد. فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که در کدام فریم بهتر هستید. با این حال ، برخی از تکنیک ها وجود دارد که به شما کمک می کند هنگام انتخاب عینک ، مسیر درست را انتخاب کنید. قبل از انتخاب قاب ، باید مطمئن شویم که شما واقعاً صورت گرد دارید. شایان ذکر است که تعیین شکل صورت شما یک علم دقیق نیست. تعداد کمی از افراد دارای صورت کاملا “گرد” ، “مربع” یا “بیضی” هستند. اکثر افراد دارای عناصری از انواع مختلف چهره می باشند. بهترین راه برای تعیین شکل صورت این است که برجسته ترین ویژگی های آن را شناسایی کرده و با نزدیک ترین شکل صورت مطابقت دهید. بعد مثلا دنبال عینک برای صورت گرد باشید.

صورت گرد کدام است؟

مشخص ترین عناصر صورت گرد عبارتند از: منحنی های نرم و خطوط صاف، گونه های پر، استخوان گونه گسترده ترین قسمت صورت هستند. از فک تا پیشانی تقریباً یکسان است. چانه گرد همراه با زوایای کمی است. صورتهای مربع شکل و صورتهای گرد تناسب مشابهی دارند: هر دو از خط فک و پیشانی تشکیل شده اند که از نظر عرض شبیه هستند. با این حال ، تشخیص چهره های گرد اغلب به دلیل منحنی بودن ، ویژگی های نرم و نداشتن زاویه ، نسبت به سایر صورت ها آسان تر است. پس اگر مطمئن شدید که صورت گردی دارید، برویم تا عینک برای صورت گرد را انتخاب کنیم.

عینک برای صورت گرد
عینک برای صورت گرد

عینک برای صورت گرد

اکثر افرادی که صورت گرد دارند قاب های زاویه دار را انتخاب می کنند. این به منظور ایجاد کنتراست و تعادل در ویژگی های نرم و گردتر صورت شما است. افرادی که صورت گرد دارند در فریم های پررنگ ، ضخیم و با لبه های کامل با خطوط زاویه ای، بسیار زیبا به نظر می رسند.

 

 

عینک های مستطیلی ، (عینک برای صورت گرد)

فریم های مستطیلی زاویه دار کمک میکنند که ویژگی های شما برجسته تر شود.- شکل و عرض آنها باعث بلندتر دیده شدن صورت شما می شود و چهره را بلندتر و نازک تر نشان می دهند. عینک هایی با قاب های مستطیلی ، تعادل و زاویه را به ویژگی های نرم صورت گرد شما اضافه میکنند. همچنین عینک های مستطیلی به شما کمک می کنند صورت شما بلندتر و نازک تر به نظر برسد. این نوع قابها به شدت برای صورتهای گرد مناسب هستند.

عینک چشم گربه ای

در بین خانم هایی که گونه های گرد و پرتری دارند ، این عینک یکی از انتخاب های شیک است. این عینک برای صورت گرد بخاطر فریم های برجسته ای در کناره. جلوه ای بالا برنده را ایجاد می کنند. چیزی که صورتتان را متعادل تر و کلاسیک نشان میدهد. بیشتر زنان و مردانی که صورت گرد دارند ، مدلهای فریمی را انتخاب می کنند که زاویه دار هستند و از عینک های گرد اجتناب می کنند.

عینک برای صورت گرد: Wayfarer

قاب Wayfarer یک انتخاب کلاسیک برای عینک برای صورت گرد (طبی و یا آفتابی) است. این ظاهر از زمانی که ریبن به صحنه آمد و بار دیگر آنها را مد کرد ، محبوبیت قابل توجهی پیدا کرد. فریم های سبک Wayfarer هنگامی که دارای گوشه ای بلندتر و خط ابرو صاف یا کمی خم هستند ، برای صورت های گرد بهترین کار را می کنند.

عینک برای صورت گرد
عینک برای صورت گرد

قابهای بزرگ (عینک برای صورت گرد)

فریم های بزرگتر برای چهره های گرد بهترین کار را می کنند. این عینک برای صورت گرد مناسب است. ویژگی های نرم این قاب های بزرگ ، ظاهری جسورانه و رنگارنگ را ارائه می دهد که سبک و خلاقیت شما را بیان می کند.

عینک های خلبانی

عینک های خلبانی یکی از محبوب ترین سبک های عینک آفتابی هستند و حتی به عنوان عینک طبی نیز رواج پیدا کرده اند. از آنجا که شکل قطره اشک برای همه افراد با صورت گرد مناسب نیست ، توصیه می کنیم از فریم هایی با شکل بیشتر زاویه دار یا مربع استفاده کنید ، که اغلب به آنها “خلبانی” می گویند.

عینک برای صورت گرد

قابهای غیر مناسب عینک برای صورت گرد

به طور معمول ، افرادی که صورت گرد دارند ، فریم هایی را انتخاب می کنند که در تضاد با ویژگی های آنها باشد. انواع فریم های زیر تأثیر معکوس روی صورت شما دارند. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید آنها را استفاده کنید! در اینجا قابهایی است که معمولاً افراد با صورت گرد از آنها اجتناب می کنند را معرفی میکنیم: در حالی که فریم های بزرگ ساختار و طول را اضافه می کنند ، فریم های کوچک عرض صورت های گرد را مبالغه آمیز می کنند. این بدان معنا نیست که شما باید فریم های بزرگ تهیه کنید ، اما قاب های کوچک و بدون لبه ممکن است تأثیری را که شما به دنبال آن هستید(عینک برای صورت گرد) نداشته باشند.

فریم های دایره ای و بیضی

به جای ارائه کنتراست و تعادل ، فریم های دایره ای و بیضی شکل می توانند در واقع گرد بودن ویژگی های صورت شما را بزرگنمایی کنند. به یاد داشته باشید ، این فقط مجموعه ای از دستورالعمل ها است که به شما کمک می کند در انتخاب های زیادی که دارید بهتر عمل کنید. هنگام یافتن عینک مناسب برای شما هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد. شما باید یک عینک انتخاب کنید که به شما احساس شادی و راحتی می دهد.

 

 

 

Author sajjadsgh

دیدگاهتان را بنویسید